BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë tregon sa persona kanë rezultuar të prekur ditën e sotme, ja si është gjendja në spitalet COVID

Koronavirusi në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë
x

Aktualitet

Lufta me Covid-19/ Danimarka jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Lufta me Covid-19/ Danimarka jep lajmin e mirë për

Shqipëria është duke parë një numër të lartë me raste të reja ditore, më shumë 100 të infektuar çdo ditë.

Ambasadori i Danimarkës në Vjenë, Rene Dinesen, ka njoftuar sot se vendi  tij i ka dhuruar Shqipërisë 30 ventilatorë që do të përdoren për pacientët me COVID-19.

“30 ventilatorë që janë shumë të nevojshëm për pacientët me COVID-19 kanë mbërritur në Shqipëri që nga Danimarka. Qeveria daneze ka kënaqësinë të ndihmojë kështu miqtë dhe aleatët tanë”, tha Dinesen.