BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Aktualitet

Lufta me koronavirusin/ Alfred Cako kap "mat" kryeministrin Rama: Ajo që tha tek Blendi Fevziu tregon që...

Lufta me koronavirusin/ Alfred Cako kap "mat" kryeministrin Rama: Ajo

Konspiracionisti Alfred Cako u shpreh se kryeministri Rama pranoi në mënyrë indirekte që kjo e gjitha është një "plandemi".

Cako tha se këte gjë e tregoi deklarata që kreu i qeverisë tha tek moderatori Blendi Fevziu për situatën tmerruese në vendet e tjera lidhur me pandeminë.

"E dini çfarë tha kryeministri Rama tek Blendi Fevziu: 'Dëgjo tha, Bashkimi Evropian na braktisi, nuk na dha pagën e luftës, prandaj shqiptarë shikoni se çfarë ndodh në Francë, se çfarë ndodh në Gjermani, Greqi. Njerëzit janë të stresuar. Ju këtu jeni shumë mirë, skeni stres fare.'

Nga njëra anë Rama e pranoi që është plandemi dhe tha që shikoni sa po vuajnë të tjerët", tha Cako.