BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Aktualitet

Lufta me koronavirusin / Pëllumb Pipero jep lajmin e mirë për shqiptarët

Lufta me koronavirusin / Pëllumb Pipero jep lajmin e mirë për

Mjeku Pëllumb Pipero u pyet nëse do rikthehemi edhe njëherë ku ishim, me numra të lartë infeksionesh dhe me masa të rrepta deri në mbyllje.

Ai deklaroi se kjo nuk do ndodhë.

 “Jam i sigurt që nuk do të na rikthejë. Jam i sigurt që qytetarët do të na dëgjojnë. Të ruajnë distancat dhe të mbajnë maska në mjediset publike. Është mirë që qytetarët të mos përdorin doreza se na bëjnë më të shkujdesur. Mendojmë se i kemi duart e pastra dhe prekim fytyrën, gojën dhe bëhemi më pas burim infeksioni”, theksoi mjeku për Top Channel.