BREAKING NEWS

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla
x

Aktualitet

“Lufta Rama-Basha jo humane”, Mentor Kikia thirrje urgjente prokurorisë: Kjo ngjarje e rëndë duhet të ketë përgjegjës

“Lufta Rama-Basha jo humane”, Mentor Kikia thirrje urgjente

Gazetari Mentor Kikia çështja e fshehjes së vdekjeve nga Covid duhet të hetohet nga prokuroria nëse është e vërtetë dhe shtoi se lufta Basha-Rama është bërë jo humane dhe e pavlerë..

“Në lidhje me çështjen e mos deklarimit të numrit të vdekjeve, mendoj se duhet të ketë përgjegjës edhe penal. Prokuroria duhet të hetojë për këtë rast. Një person kur vdes ka një certifikatë vdekjeje dhe nëse pranë morgut kanë shkuar x persona me Covid dhe janë fshehur, duhet të ketë përgjegjës. Ajo që po ndodh përtej këtij rasti, është politizimi. Fotot e morgut dhe përdorimi i mjekëve nga qeveria është përdorje politike.

Nëse do të kishim një luftë vetëm Rama-Basha në rregull, por kemi një përdorim të mjekëve ose me kufoma në dysheme. Kjo krijon ndjeshmëri te njerëzit. Ata që shikojë  të vdekurit në dysheme flasim për tmerr dhe për respekt ndaj të vdekurve. Kjo e bën jo humane këtë luftë politike. As sa ajo bëhet e pavlerë dhe e papranueshme”, tha Kikia Për Ora News.