BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x
BREAKING NEWS

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë? Manja paralajmëron 'tërmet' në nivele të larta: Do t’i bëjmë publike sapo të kemi…

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë?
x

Aktualitet

“Lulzim Basha është nën hetim”, Artan Hoxha flet për “informatorin e fshehtë” të kreut të PD-së: Ka qenë i përfshirë në transferim parash! Ai nuk i rezistoi tundimit që...

“Lulzim Basha është nën hetim”, Artan Hoxha flet

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar skandalin e Toyota Yaris.

Hoxha theksoi se Lulzim Basha duhet të thotë se nga e ka marrë informacionin.

“Është një histori, ku qëllimi i hetimit do ishte zbulimi se kush është pronari i parave. E dyta nga e dinin se paratë do vinin me Toyota Yaris dhe se shuma ishte disa milionë euro? Ne nuk e dimë se kush i ka paratë. Problemi që ka Basha është fakti që nuk mund të dëshmojë nga e ka marrë informacionin. Basha ka marrë informacionet me mirëbesim dhe nuk i ka qëndruar tundimit dhe ka nxjerrë infot. Njeriu që i ka dhënë informacionin ka qenë i përfshirë në transferim parash. Hetimi deri tani ka dënuar me 1 vit burg vetëm një qytetar. Ne nuk kemi burimin nga vijnë paratë, nuk dimë nëse njeh Basha personat e përshirë. Të shohim nëse autoritetet belge a kanë mbyllur hetimin për të zbuluar këto pyetje. Basha është nën hetim nga autoritetet belge dhe nuk ka pranuar të dëshmojë përpara drejtësisë së shtetit belg. Nuk e dimë pse Basha trembet të paraqitet para autoriteteve belge, a mund të ndalojnë ata s’e dimë këtë gjë. Për drejtësinë tonë kjo histori është mbyllur, por për atë belge jo”, tha Hoxha i ftuar në një studio televizive.

Më të lexuarat