BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Aktualitet

Lulzim Basha paralajmëroi goditjen e rëndë që do të marrë Rama pas zgjedhjeve, juristi Romeo Kara e nxjerr ‘zbuluar’

Lulzim Basha paralajmëroi goditjen e rëndë që do të

Juristi Romeo Kara ka komentuar paralajmërimin e fortë të kryedemokratit Lulzim Basha se pas zgjedhjeve kryeministrin Rama e pret burgu.

Sipas tij, Basha e ka vërtetuar se nuk e mban fjalën. Ai përmend si shembull deklaratën e tij në vitin 2017, ku tha se më 2017 se kurrë nuk do të kishte më aleancë me LSI-në.

“Basha do luftoje korrupsionin me Saliun deputet dhe të tjere deputete qe do të perzgjidhen nga i “ndershmi” Ruli.

Hajde mos e beso pastaj Bashen, kete “tribun të popullit”, qe mendon vetem për “drejtesi”.

Po e tha ai nje fjale, eshte pune e mbaruar.
Tha me 2017 se kurre nuk do të kishte më aleance me LSI-në dhe kjo gje “kurre” nuk ndodhi me pas.

Duhet të marrim shembull nga “ndershmeria, sinqeriteti dhe perkushtimi” i ketij burri shteti dhe sigurisht qe do të behemi si ai me vila në Tirane, Durres dhe Holande”, shkruan juristi Romeo Kara.

 

Më të lexuarat