Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Makina e nisur nga Tirana përfundon në kanal, plagosen 5 persona

Postuar: 13/09/2017 - 15:23

Një aksident me pasojë 5 të plagosur ka ndodhur në rrugën Mashkullor.

Burime zyrtare bënë me dije se një mjet tip “Fuoristradë” doli nga rruga, dhe përfundoi në kanal. Makina po vinte nga Tirana në drejtim të Gjirokastrës, ndërsa pasagjerët brenda saj ktheheshin nga një ceremoni mortore.

Sakaq, bëhet e ditur se të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë për jetën. Deri më tani nuk dihet identiteti i të plagosurve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2017 - 22:50

Jo vetëm studentët por edhe nxënësit e shkollave e shohin emigrimin si mundësi punësimi për të arritur objektivat e tyre.

Postuar: 22/11/2017 - 20:17

Prokuroria për Krime të Rënda ka lëshuar disa urdhër-arreste për tre punonjës të lartë të Policisë së Shtetit.

Postuar: 22/11/2017 - 20:07

Grabitet një supermarket në rrugën “Shtraus” në Lezhë.

Postuar: 22/11/2017 - 19:48

Në vijim të hetimeve për dosjen “Habilaj” Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar një urdhëarresti për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela.  

Postuar: 22/11/2017 - 19:34

OSHEE ka kallëzuar penalisht tre biznese të cilët vidhnin energjinë elektrike.

Postuar: 22/11/2017 - 19:34

Duke iu referuar ditës së djeshme, ku temperaturat pësuan një ulje të ndjeshme, mund të themi me siguri se dimri ka ardhur zyrtarisht.

Postuar: 22/11/2017 - 19:10

Në qytetin e Vlorës 90 familje jetojnë në kushte skandaloze. Banesat e tyre  në kabinat e plazhit të vjetër ndodhen mes lagështirës, ujrave të zeza dhe mbeturinave.