Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Makina përmbyset në autostradë, plagoset shoferi

Postuar: 19/05/2017 - 17:24

Një makinë është kthyer përmbys në autostradën Durrës-Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, ku makina ka humbur kontrollin dhe është kthyer përmbys.
 
Shoferi i makinës ka mbetur i plagosur nga ngjarja, por fare pranë vendit ka mbërritur rastësisht një autoambulancë duke i ardhur në ndihmë të lënduarit.
 
Policia thotë se aksidenti ka ardhur për shkak të humbjes së kontrollit, ndërkohë që janë shkaktuar vetëm dëme materiale.
 
Makinës i janë thyer një pjesë e xhamave dhe shoferi ka shpëtuar mrekullisht, për shkak se kishte vendosur rripin e sigurisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 26

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2018 - 14:12

Nga një zonë krejtësisht informale, e lënë pasdore, ku pluhuri dhe balta mbizotëronin në çdo kohë, blloku i banimit prej 5.1ha që kufizohet nga Rr.

Postuar: 24/04/2018 - 13:56

Ministria e Arsimit ka reaguar sot pas videoskandalit në të cilin mësuesja shfaqej duke dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht nxënësit e saj në shkollën “Sotir Çapo”

Postuar: 24/04/2018 - 13:10

‘I armatosur’ me një trapano, donte të vidhte paratë në filialin e kompanisë së sigurimeve Assicurazioni Generali në Monza.

Postuar: 24/04/2018 - 12:46

Një zjarr i përmasave të mëdha ka alarmuar banorët në Tiranë. Zjarri ka rënë rreth orës 11:40 pranë qendrës së Tiranës.
 

Postuar: 24/04/2018 - 12:25

Akciza e cigareve do të rritet së paku edhe me 11 % deri në vitin 2021, si një kusht që Shqipëria duhet të përmbushë në kuadër të integrimit me BE.

Postuar: 24/04/2018 - 12:18

Prokuroria e Përgjithshme ka arritur në rezultatin se për vitin 2017 ka 3 herë më shumë procedimet penale për çështjet të korrupsionit të zyrtarëve vendorë apo të lartë.

Postuar: 24/04/2018 - 11:44

Fituesit e konkursit “Infermierë për Shqipërinë” në qarkun e Tiranës përzgjodhën vendet e punës sipas klasifikimit përfundimtar në bazë të pikëve të marra në testim.