Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Makina përplaset me autobusin e nxënësve në Elbasan, identifikohet viktima (EMRI)

Postuar: 17/11/2018 - 21:48

Përplasja e një makine me autobuzin e nxënësve të në aksin Librazhd-Elbasan në vendin e quajtur Mirakë, mbrëmjen e somte i mori jetën një 25 vjeçari dhe la të plagosur një 30-vjeçar.

Nga të dhënat të bëra të dityur mësohet se viktima është shtetasi Gentjan Pepa, 25 vjeç, banues në Librazhd dhe në gjendje të rëndë Elton Poçi, 30 vjeç, banues në Librazhd.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të saj. 

Njoftimi paraprak i policisë së Librazhdit

Më datë 17.11.2018, rreth orës 20:30, në aksin rrugorë Elbasan- Librazhd , në fshatin Mirakë, është përplasur autobuzi me targa AA 121 CS me drejtues shtetasin Gj.S., 48 vjeç, banues në Durrës, me mjetin tip "Honda" , me targa AA352 CK me drejtues shtetasin G.P.

Si pasojë e përplasjes, drejtuesi i mjetit Honda shtetasi G.P. 25 vjeç, banues në Librazhd ka humbur jetën rrugës për në spital, ndërsa pasagjeri i mjetit Hoda shtetasi E.P është është transportuar për në spital në gjendje të rëndë për jetën. Nga përplasja, asnjë nga pasagjerët e autobuzit nuk është lënduar Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 14:16

Gjykata e Krime të rënda ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për Marjo Zeqirin i arrestuar në kuadër të operacionit 'Volvo4'.

Postuar: 22/05/2019 - 14:04

Monedha e përbashkët nuk po ndal rënien në tregun vendas.

Postuar: 22/05/2019 - 13:54

Një bandë e cila merrej me trafikim lëndësh narkotike u dënua me 70 vjet burg nga Gjykata e Glouc

Postuar: 22/05/2019 - 13:33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë, ku një i ri ka humbur jetën, ende i paidentifikuar.

Postuar: 22/05/2019 - 13:25

Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor d

Postuar: 22/05/2019 - 13:09

Ditën e sotme u paralajmërua se do të riktheheshin protestat kombëtare të studentëve.

Postuar: 22/05/2019 - 13:00

Në krye të protestës është Dorian Beqiri, anëtar i FRPD, i cili ka organizuar edhe thirrjen në rr