BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Aktualitet

Mali i Zi shumë pranë BE-së, zbulohet marrëveshja sekrete e Gjukanoviç

Mali i Zi shumë pranë BE-së, zbulohet marrëveshja sekrete e

Duket se fqinji ynë verior, Mali i Zi është gjithmonë e më pranë anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Media vendase “Vijesti.me”, raporton se presidenti i vendit, Milo Gjukanoviç ka zhvilluar një bisedë private me liderët evropianë, ku ndër të tjera kanë lidhur dhe një marrëveshje sekrete mes tyre.

Kështu, Gjukanoviç ka deklaruar para liderëve se nëse ai është pengesa e vetëm për anëtarësimin e vendit në BË, është i gatshëm të tërhiqet nga politika, por me një kusht. Që largimi i tij të jetë dinjitoz. Sipas “Vijesti.me”, figurat kyçe të BE-së kanë rënë dakord me këtë pakt. Perëndimi po shpreson që me mbarimi ne mandatit presidencial, ai të largohet pa zhurmë, duke i hapur rrugën integrimit të vendit.

Mediat malazeze theksojnë se nëse Podgorica i kryen siç duhet detyrat e shtëpisë, të cilat kanë të bëjnë me emërimet në gjyqësor, nga Këshilli Gjyqësor, përmes Prokurorisë Supreme të Shtetit deri në Gjykatën Kushtetuese, me shumë gjasa në fund të shtatorit mund të avancojë në negociatat për anëtarësim me të drejta të plota në BE.