Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Manifestimi në Francë, Shqipëria "dërgon" harmoninë fetare

Manifestimi në Francë, Shqipëria "dërgon" harmoninë fetare

Postuar: 11/01/2015 - 09:15

Shqipëria do çojë ditën e sotme në Francë shembullin e harmonisë dhe bashkëjetesës fetare.
 
Në Francë zhvillohet sot një marshim i madh i solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare në shenjë nderimi ndaj të vrarëve të atentatit kundër medias së lirë.
 
Mësohet së në këtë manifestim do të marrin pjesë kryeministri Edi Rama, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ai i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erjon Veliaj, si dhe katër krerët e komuniteteve kryesore fetare në vend e një numër gazetarësh.
 
Më pas, përfaqësuesit shqiptarë do të marrin pjesë edhe në pritjen e presidentit të Republikës Franceze, François Hollande e do të zhvillojnë homazhe pranë redaksisë së revistës satirike “Charlie Hebdo”.
 
Manifestimi mendohet se do të ketë një pjesëmarrje të jashtëzakonshme, nga e gjithë bota, me më shumë se një milion vetë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:10

Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.

Postuar: 20/07/2019 - 14:16

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e kaluar në qytetin bregdetar i Durrësit.

Postuar: 20/07/2019 - 13:36

Drejtori i Policisë Rrugore të Tiranës, Mitat Tola në një prononcim për gazetarët tha se policia

Postuar: 20/07/2019 - 13:10

Në makinën e 37-vjeçari, Ardian Kuka që i mori jetën gruas së tij ditën e djeshme është gjetur nj

Postuar: 20/07/2019 - 11:50

Një krim makabër ndodhi pasditen e djeshme në Durrës.

Postuar: 20/07/2019 - 11:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur me një shqiptar në Itali mëngjesin e kësaj të shtune.