BREAKING NEWS

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet e forta/ Ministrja e njohur shpërthen në ofendime ndaj anëtarëve socialistë: Jeni llumi i partisë. Nuk do ndodhë më…

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet
x
BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x

Aktualitet

Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Elbasan, kush janë anëtarët e KZAZ-së që përfunduan në prangat e policisë

Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Elbasan, kush

Publikohen emrat e tetë anëtarëve të KZAZ-së në Elbasan, që ndikuan në rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Në pranga kanë rënë shtetasit Erald Karriqi, Ylli Kuka, Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku, Olgert Alla, Oltion Bajrami, dhe Eduart Zito.

PROKURORIA PRANË GJYKATËS SË SHKALLËS SE PARË ELBASAN

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan ka regjistruar procedimin penal Nr.16, datë 05/01/2022, ndaj personave nën hetim;

1. Erald Karriqi, i biri i Vezir dhe i Aferdita , lindur me 17.06.1987, ne Librazhd, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesuese ,banues ne Lagja nr.2, Rruga “Domozdova” banes private Qyteti Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0693302202,dokument identifikues leternjoftimi me nr.personal;I70617018F;
2. Ylli Kuka, i biri i Sherif dhe i Hena , lindur me 14.01.1987, ne Qukes, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni punonjes social ,banues ne Fshatin Karkavec, Njesia Administrative Qukes,Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0683092286 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I70114027U;
3. Oltion Bajrami, i biri i Hasan dhe i Gerta , lindur me 12.01.1985, ne Librazhd, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesues ,banues ne Fshatin Karkavec, Njesia Administrative Qukes,Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0692662072 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I50112009K;
4. Eduart Zito, i biri i Hasan dhe i Bedrie , lindur me 21.01.1987, në Librazhd, me kombësi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesuese ,banues ne Fshatin Katjel, Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0673095000 ,dokument identifikues leternjoftimi me nr.personal; I70121017C;
5. Durim Alla, i biri i Servet dhe i Xhemile , lindur me 08.10.1973, ne Elbasan, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesues ,banues ne lagjen Nr.1, Pallati nr.43, Qyteti Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0692770455 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID H31008010N;
6. Erjon Dashi, i biri i Shefki dhe i Hesma , lindur me 01.10.1991, ne Berzesht, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni jurist ,banues ne fshatin Berzesht, Njesia Administrative Qukes, Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0697610188 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID J11001023J;
7. Mili Vasku, i biri i Vasil dhe i Barije , lindur me 19.04.1989, ne Rajce , me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesuesi ,banues ne fshatin Rrajce Fushe, Njesia Administrative Rajce, Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0695546788 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I90419024J;
8. Olgert Alla, i biri i Xhemal dhe i Harije , lindur me 18.08.1982, ne Prrenjas, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni inxh ,banues ne lagjen Nr.2, Pallati nr.20, Qyteti Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0692770455 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I20819014H;
Të dyshuar se, kanë kryer veprën penale të “Falsifikimi i materialit zgjedhor dhe rezultateve të zgjedhjeve”, në formën e kryer në bashkpunim, parashikuar nga neni 326/2 e 25 të Kodit Penal, duke shënuar në rregjistrin e njoftimit të veprave penale,më datë 21/06/2022, emrat e tyre si persona ndaj të cilëve zhvillohen hetime.