Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maratona e Tiranës/ Koordinatorja tregon detajet: Dje garuan 2500 atletë nga 42 vende të botës, ja sa kushtoi regjistrimi dhe ku shkuan paratë

Postuar: 14/10/2019 - 07:25

 Ditën e djeshme në Tiranë u zhvillua Maratona e vrapimit. Atletja Deborah Keci tregoi se në këtë garë morën pjesë 2500 atletë nga 42 vende të botës. Ndër të tjera, Keci zbuloi edhe koston e regjistrimit në këtë garë.

"Ishin 2500 garues nga 42 vende të botës. Maratona e Tiranës nuk është vetëm një eveniment që promovon jetën, por Tiranën. Teksa vrapoja, më mbusheshin sytë me lot, pasi Tirana nuk kishte ndryshim nga asnjë qytet tjetër në botë. Unë kam garuar edhe jashtë vendit. Këtë vit i kishim lënë hapësira dhe të garonin në grup, që garonin për kauza të ndryshme. Për garën 10 kilometra ishte çmimi për 6 euro, ndërsa për garën e 21 kilometrave ishte çmimi 10 euro. Të gjithë të ardhurat që kanë ardhur, ashtu siç vitin e kaluar janë dërguar për personat në nevojë," tha mes të tjerash Keci në Ora News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 23:12

Moderatorja Eni Vasili është përplasur ashpër me ish-deputetin te Partisë Demokratike, Klevis Balliu.

Postuar: 14/11/2019 - 22:47

Analisti Shpëtim Nazarko ka komentuar çështjen e pronave në Shqipëri.

Postuar: 14/11/2019 - 21:47

Juristi Sokol Azizaj tha se për shkak të paragjykimeve politike, ka pasur një numër të kufizuar k

Postuar: 14/11/2019 - 21:25

Gazetari Artan Hoxha ndodhet në stadiumin “Elbasan Arena” ku edhe po ndjek ndeshjen S

Postuar: 14/11/2019 - 20:00

Në një intervistë për “Ftesë në 5” transgjinorja Anxhela, rrëfeu të gjithë skenën e d

Postuar: 14/11/2019 - 18:57

Disa shqiptarë kishin fshehur kokainë në një zonë pyjore të Toskanës në Itali, por një derr i e

Postuar: 14/11/2019 - 18:34

Një shqiptar është kapur me një sasi prej 72 kilogramë lëndë narkotike marijuanë.