Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marrëveshja detare me Greqinë/ Spartak Ngjela përplaset me Bashën: A do të pushosh?

Postuar: 22/10/2018 - 23:11

Avokati Spartak Ngjela  u përfshi në debate me gazetaren Anila Basha në lidhje me deklaratat e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias.

Basha: Kotzias ka qenë sot një Kretë ku ka vazhduar teorinë e tij që pas 70 vitesh rivarrosen eshtrat e ushtarëve grekë në varreza model në Shqipëri. Këtu është apatia. Në momentin që është bërë kjo deklaratë… kjo është një deklaratë e Kotzias.

Ngjela: Nga deklarata tek fakti është marrëveshja. Këtu ka po, jo!

Basha: Dimë gjë që është bërë marrëveshja. Nuk është bërë publike. Mos na e trego të drejtën ndërkombëtare.

Ngjela: Moj nuk e njeh. Nuk është turp. Unë po ta them për kulturë. A do të pushosh? Nuk ka 24 km në gjirin e Sarandës. 

Basha: Nuk thashë 24!

Ngjela: The 12. Janë ndarë përgjysmë. Ai është politikan. Nuk është realiteti. Është politikë. Nuk ka pra marrëveshje do vejë në Parlament.

Basha: Nuk kemi pasur reagim aq nga qeveria, as nga Partia Demokratike.

Ngjela: Nëse unë kam një marrëveshje me ty se mund ta them janë 12. Ne flasim këtu për fakt jo për politikë. Unë bëj monolog. Unë flas juridikisht. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 23:43

Gazetari Gjergj Erebara i krahasoi ndërtimet e rrugëve në vendin tonë permes koncesioneve me një katastrofë të ngjashme me firmat piramidale të vitit 1997.

Postuar: 12/11/2018 - 23:19

 Gazetari Artan Hoxha, të hënën, rrëfeu një histori të dhimbshme në lidhje me të kaluarën e

Postuar: 12/11/2018 - 23:04

Gazetari Artan Hoxha në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan ka thënë se autorite

Postuar: 12/11/2018 - 22:56

Ditët e fundit në vendin tonë është hequr simboli i 100 vjetorit të Pavarësisë, shqiponja e cila

Postuar: 12/11/2018 - 22:04

Ish-oficeri  i anti-drogës, Dritan Zagani, i njohur për denoncimin ndaj grupit të Habilajv

Postuar: 12/11/2018 - 21:56

Pas disa orësh pritje në të ftohtë, është arritur në një marrëveshje mes dy autoriteteve policore

Postuar: 12/11/2018 - 21:47

Partia Demokratike sot deklaroi se kryeministri Edi Rama dhe  kreu i bashkisë Erion Veliaj h