BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Aktualitet

Marrëveshja e pa firmosur në Ohër/ Ish-përfaqësuesi special i BE-së bën paralajmërimin e fortë: Ky nuk do jetë fundi i procesit…

Marrëveshja e pa firmosur në Ohër/ Ish-përfaqësuesi

I ftuar ditën e sotme në ‘Zona Zero’ ka qenë Pieter Feith, ish-përfaqësues special i BE në Kosovë.

Në fjalën e tij Feith ka komentuar marrëveshjen e panënshkruar të Ohrit mes Kurtit dhe Vuçiç.

“Jam i sigurt se të dy liderët do të mendojnë me kujdes për koston dhe përfitimet dhe forcimin e kandidaturave të tyre për të qenë pjesë e BE. Duhet parë me kujdes reagimi publik i të dyja palëve, sjelljen e Vuçiç dhe Kurtit.

Ne do duhet ta ndjekim situatën me shumë kujdes se çfarë do të ndodh. Nuk mendoj dhe besoj se ky është fundi i gjithë procesit, kështu që le të mendojmë që edhe qeveria serbe do filloj të mendoj për këtë proces.”- than ë studio  Pieter Feith.

Më të lexuarat