BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

Masakra në Kamëz, vjen reagimi i Tonin Vocaj

Masakra në Kamëz, vjen reagimi i Tonin Vocaj

Policia e Tiranës ka dalë në konferencë për mediat pas arrestimit të autorit, Dan Hutra, i cili ditën e sotme vrau 3 gra dhe plagosi 3 të tjera në 3 zona të ndryshme të kryeqytetit.

Tonin Vocaj, drejtori i Policisë së Tiranës, shprehet Hudra ende nuk është marrë në pyetje, ndërsa shton se në momentin e arrestimit autori nuk bërë rezistencë dhe nuk ka shfaqur probleme të shëndetit mendor.

Ndërkohë policia raporton se fillimisht Dan Hutra ka shkuar në shtëpinë e të dashurës Marjana Gurakuqi. 40-vjeçaren e ka qëlluar me thikë në krah duke e plagosur, e cila tashmë ndodhet në spitalin e Traumës. Më pas Hutra u nis për te shtëpia e ish-vjehrrit. Në banesë ishin gjashtë gra. Hapi zjarr me kallash.

Mevlute Hysën 30 vjeçe, që është motra e ish-bashkëjetueses së tij dhe Hasime Dafku 30 vjeçe, e fejuara e vëllait të ish-bashkëjetueses mbetën të vdekura në vend. Ish-partnerja e tij Elena Hysa 35 vjeçe dhe nëna e saj Kujtime Hysa 60 vjeçe janë të plagosura në spitalin e Traumës.

Më pas në të njëjtën zonë u njoftua se kishte edhe një vajzë tjetër që kishte vdekur në oborr, Etleva Kurti 31-vjeçe. Policia paraprakisht tha se dy ngjarjet nuk kanë lidhje me njëra tjetrën. Por Vladimir Kurti, vëllai i vajzës nga burgu deklaroi se autori i vrasjes së motrës së tij është Dan Hutra për shkak të përplasjeve që kishin pasur në burgun e Drenovës.

Megjithatë policia ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar që t’i lidhë dy ngjarjet, pasi Kurti që ndodhet në burg ka edhe një konflikt të hapur për vrasjen e shitësi në Kamëz për të cilën është dënuar me burg përjetë.