BREAKING NEWS

Vuçiç bëhet gati për luftë, nis armatimi i Serbisë, ja sinjalet që po jep presidentit serb se mund të plasë një konflikt i armatosur në Ballkan

Vuçiç bëhet gati për luftë, nis armatimi i
x
BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x

Aktualitet

Vrau me thikë gruan në Greqi, zbardhet dëshmia e shqiptarit: Iu kërkoj falje...

Vrau me thikë gruan në Greqi, zbardhet dëshmia e shqiptarit: Iu

Paraditen e sotme, rreth orës 10:25, ka dalë para Gjykatës 50-vjeçari shqiptar, i cili vrau bashkëshorten e tij 40-vjeçare në Zakinthos Greqi.

Me pranga në duar, shqiptari shoqërohej nga efektivë të shumtë policie.

Në sallën e gjyqit gjithçka ai tha ishte “një falje për fëmijët e tij.”

Para Prokurorit Penal të Zakynthos, 50-vjeçari u shfaq i penduar për aktin e tij makabër.

Ai ka pranuar se ka goditur me thikë gruan e tij mbrëmjen e së dielës në Tsilivi të Zakynthos.

40-vjeçarja, para se të humbte jetën nga duart e bashkëshortit, kishte shkuar në komisariatin lokal të Zakynthos, ku denoncoi  edhe një herë burrin e saj për  sjellje të dhunshme dhe  abuzive.

Pasi ajo është kthyer në banesë, ndërkohë që autoritetet po kërkonin bashkëshortin e saj, 51-vjeçari i kishte shkuar në shtëpi dhe pasi gruaja nuk ishte përgjigjur kishte thyer derën.

Ai kishte nisur ta dhunonte sërish dhe në tentativë për tu arratisur viktima vrapoi tek shkallët e fqinjit, por sulmuesi e kapi atë, e dhunoi, i hodhi një vazo me lule para se ta godiste me thikë.

Më pas 51-vjeçari është zhdukur dhe u kap nga policia pas rreth 24 orësh.

Xhelozia e sëmurë duket se ka qenë arsyeja e vrasjes tragjike të shqiptares në Greqi.