BREAKING NEWS

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe 2 mijë të vdekur brenda ditës

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe
x

Aktualitet

Masakroi me thikë të bijën 20 vjeçare, babai shqiptar pëson transformimin e frikshëm (Foto)

Masakroi me thikë të bijën 20 vjeçare, babai shqiptar

Pas 7 muajsh nga vrasja e bujshme në Australi, ku shqiptari Petrit Lekaj theri me thikë të bijën e tij Sabrinën vetëm 20 vjeç, 49 vjeçari ka pësuar një transformim të frikshëm.

Transformimi i tij është i dukshëm aq sa është gati e pamundur për ta njohur.

49-vjeçari mbetet në paraburgim dhe do të dënohet me burgim të përjetshëm. Por ai do të mësojë të martën e ardhshme kur do të ketë të drejtën e lirimit me kusht.

Nine Neës publikoi dje një video incizim nga rrëfimi i tij gjakftohtë në polici.

Në intervistën policore të publikuar nga gjykatësi, Petrit Lekaj përshkruan goditjen me thikë dhe mbytjen e vajzës së tij Sabrina ndërsa zbulon edhe keqardhjen e tij të thellë.

Rrëfimi është regjistruar në një institucion të shëndetit të shëndetit mendor, ku ai u mbajt disa muaj pas vrasjes së së bijës.

Lekaj e pranon hapur që i ka goditur me thikë vajzës tetë herë.

Masakroi me thikë të bijën 20 vjeçare, babai shqiptar