Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mashtroi për vrasjen e 26-vjeçarit në Tiranë, Gjykata merr vendimin për Lorenc Veliajn

Postuar: 24/08/2019 - 12:31

Gjykata e Tiranës caktoi masën “arrest me burg” për 27-vjeçarin Lorenc Veliaj, dëshmitar i vrasjes së punëtorit të kondicionerëve Indrit Çelaj 2 ditë më parë në vilën e familjes Kusi në rrugën ‘’Muhamet Gjollesha’’.

Ai akuzohet se ka bashkëpunuar me autorët e krimit Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët u konfliktuan me viktimën duke e qëlluar me plumb në kokë.

Veliaj, i cili kishte njohje shoqërore me dy vëllezërit, mori përsipër autorësinë e krimit. Por, në mbrëmjen e së enjtes, kur u arrestua nga policia, ai dëshmoi të gjithë ngjarjen e ndodhur duke zbuluar autorët e krimit.

Për këtë krim makabër, janë arrestuar Bujar Kusi, babai i autorëve të vrasjes, për fshehjen e krimit, Ferdinand Bakallin e Luan Çakën për ‘’moskallëzim të krimit’’ si dhe Edmond Sulën, si bashkëpunëtor në vrasje.

Dy ditë pas ngjarjes tronditëse, vëllezërit Kusi ende nuk janë kapur nga policia.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 16:47

I konsideruar si i “forti i Maliqit, Taulant Luli, që në muajin prill 2019, ka qenë i dyshuar dhe mbahej në vëzhgim nga agjentët e policisë së Shtetit, si pjesë e grupit të Admir Murataj, që grabitën 6 mili

Postuar: 18/11/2019 - 16:44

Gara për pozicionin e kryeprokurorit të Shqipërisë është hapur dhe lista me kandidatët do të dërg

Postuar: 18/11/2019 - 15:55

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre shtetas për vjedhje dhe ka proceduar penalisht dy të tjer

Postuar: 18/11/2019 - 15:42

Një makinë ka përfunduar brenda një dyqani rrobash në Sarandë mëngjesin e sotëm.

Postuar: 18/11/2019 - 15:22

Katër persona janë vënë në pranga lidhur me ngjarjen e ndodhur gjatë natës në aksin rrugor Levan-

Postuar: 18/11/2019 - 14:42

Punonjësit të Policisë së Shtetit, Sokol Qokajt kolegët i kanë bërë një surprizë të madhe teksa i

Postuar: 18/11/2019 - 14:09

Për shumë vite, ata kanë qenë shembull në fushën e blertë të futbollit, kur me lojën e tyre kanë