BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Aktualitet

Mashtroi për vrasjen e 26-vjeçarit në Tiranë, Gjykata merr vendimin për Lorenc Veliajn

Mashtroi për vrasjen e 26-vjeçarit në Tiranë, Gjykata

Gjykata e Tiranës caktoi masën “arrest me burg” për 27-vjeçarin Lorenc Veliaj, dëshmitar i vrasjes së punëtorit të kondicionerëve Indrit Çelaj 2 ditë më parë në vilën e familjes Kusi në rrugën ‘’Muhamet Gjollesha’’.

Ai akuzohet se ka bashkëpunuar me autorët e krimit Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët u konfliktuan me viktimën duke e qëlluar me plumb në kokë.

Veliaj, i cili kishte njohje shoqërore me dy vëllezërit, mori përsipër autorësinë e krimit. Por, në mbrëmjen e së enjtes, kur u arrestua nga policia, ai dëshmoi të gjithë ngjarjen e ndodhur duke zbuluar autorët e krimit.

Për këtë krim makabër, janë arrestuar Bujar Kusi, babai i autorëve të vrasjes, për fshehjen e krimit, Ferdinand Bakallin e Luan Çakën për ‘’moskallëzim të krimit’’ si dhe Edmond Sulën, si bashkëpunëtor në vrasje.

Dy ditë pas ngjarjes tronditëse, vëllezërit Kusi ende nuk janë kapur nga policia.

Më të lexuarat