Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maturantja e shkëlqyer iu përplas të vërtetën në sy ekspertëve dhe ministres: Ja kur i morëm vesh kriteret dhe kur duheshin vendosur!

Maturantja e shkëlqyer iu përplas të vërtetën në fytyrë ekspertëve dhe ministres: Ja kur i morëm vesh kriteret dhe kur duheshin vendosur!

Postuar: 07/09/2016 - 22:18

Një maturante me rezultate të shkëlqyera ka folur këtë mbrëmje drejtpërdrejtë në një media për problemin tepër shqetëasues që ka përfshirë këtë vit të gjithë maturantët në mbarë vendin.
 
Vajza ka deklaruar se ka fituar në të gjitha degët, por ka pranuar para ekspertëve të majtë e të djathtë, se shqetësimi i maturantëve është i drejtë dhe se kriteret nuk duhet të vendoseshin këtë vit.
 
Sipas saj, këto kritere duheshin vendosur pas disa vitesh, kur nxënësit të dinin si funksionojnë. 
 
"Kriteret i morëm vesh për një periudhë shumë të shkurtër para se të hynim në provime dhe para se të aplikonim. Në momentet e fundit ata i përfshin edhe lëndët me zgjedhje, pasi ne morëm rezultatet. Do doja që kriteret që janë vendosur, të viheshin që të viheshin pasi çdo gjë të ishte sqaruar, disa vite më vonë. Në momentin që nxënësit ta dinin tamam si mund të funksionojnë", tha maturantja. 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 20:59

Imami Ahmet Kalaja i “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ka denoncuar një qytetare pasi ajo e bezdiste prej tre vitesh.

Postuar: 18/11/2019 - 20:45

Komisioni i Pavarur ka vendosur të konfirmojë në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative të K

Postuar: 18/11/2019 - 20:32

Tre nga anëtarët e AMA-së, Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj, ditën e sotme u shprehën

Postuar: 18/11/2019 - 19:52

Mbrëmjen e sotme në Shkodër është plagosur një person pas një sherri mes të rinjve.

Postuar: 18/11/2019 - 19:14

Sportisti Irfan Domnori nga Shqipëria u gjobit me 300 euro nga autoritetet në Tivar të Malit të Z

Postuar: 18/11/2019 - 18:50

Landi Muharremi i njohur ndryshe si 'i forti' i Sukthit, i cili mbeti i plagosur në atent