Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbetën të plagosur nga shembja e skelës, mësohet gjendja shëndetësore e 3 punëtorëve

Postuar: 17/08/2019 - 19:15

Gjendja shëndetësore e 3 muratorëve që dje mbeten të plagosur rëndë pas rrëzimit të skelës në një pallat në rrugën “Faik Konica” në Tiranë paraqitet e stabilizuar.

Familjarët e 3 personave të plagosur konfirmojnë se gjendja e tyre shëndetësore është e mirë.

Aktualisht në spitalin e traumës janë të shtruar tre punëtorët,Genti Bardhi, Euglidios Lika dhe Altin Marku.

Mësohet se Euglidios Lika ka qenë në katin e katërt në momentin e shkëputjes së skelës

Ngjarja e rëndë ndodhi  të premten rreth orës 15:00, në rrugën “Faik Konica”, ku humbën jetën 31-vjeçari Ergys Brahimaj punëtor ndërtimi në firmën "Xhimi”, si dhe Orjan Kodra, 36 vjeç, punëtor i firmës skela “Syla”.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 07:20

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, ditën e sotme nuk priten reshje dhe era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

RESHJET

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip

Postuar: 17/09/2019 - 23:32

Këtë të martë në emisionin Opinion është diskutuar pikërisht për, kryebashkiakët e denoncuar nga

Postuar: 17/09/2019 - 22:40

Një shqiptar në Francë po kryente ritualin e tij të zakonshëm.

Postuar: 17/09/2019 - 22:00

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë.