Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Mbi supin e kohës sime”, Rama bën ngushëllimin e ndjerë

Postuar: 11/10/2018 - 15:20

Me disa vargje nga poezia “Mbi supin e kohës sime” e kujtoi sot kryeministri Edi Rama shkrimtarin e njohur, Fatos Arapi.Shkrimtari dhe përkthyesi Fatos Arapi ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme në moshën 88 vjeçare.Në një postim në facebook, në kujtim të shkrimtarit dhe përkthyesit Arapi, kryeministri Edi Rama publikoi disa vargje, të një prej poezive të tij.

POSTIMI I RAMËS:

Mbi supin e kohës sime

Mbi supin e kohës sime
kryet mbështeta.
S’dremita. Nuk fjeta.
Mbi supin e kohës sime,
si mbi supin e Asaj, –
rashë në mendime.

Fatos Arapi

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 10:16

Policia e Elbasanit ka finalizuar një operacion, ku janë vënë në pranga 3 persona. Sipas njoftimit zyrtar nga policia mësohet se të arrestuarit ushtronin ndikim te pedagogët e Universitetit Aleksandër Xhuvani.

Postuar: 17/10/2018 - 09:51

Dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në n

Postuar: 17/10/2018 - 09:24

Policia e Fierit arreston një ish-punonjës të ujësjellësit, i cili akuzohet se ka vjedhur lekët e

Postuar: 17/10/2018 - 09:20

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar se për shkak të punimeve në n

Postuar: 17/10/2018 - 09:13

Ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës Florenc Hoxha do të merret sot në pyetje nga Prokuroria

Postuar: 17/10/2018 - 09:09

I plagosuri i masakrës në ish-Bllok, Ervis Martinaj, nga spitali i burgut, është dërguar në burgu

Postuar: 17/10/2018 - 09:01

Motra e Haklajve, Zylfije Haklaj dërgon në gjyq ish-kryeministrin Sali Berisha.