BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Aktualitet

Mblidhet KLP-ja, përfundon mandati i Arben Dollapajt, Arta Marku rikthehet në Tiranë, ja detyra e re (Zbardhen vendimet dhe EMËRIMET)

Mblidhet KLP-ja, përfundon mandati i Arben Dollapajt, Arta Marku rikthehet

Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë 7 vendime, një prej tyre përfundimi i mandatit për anëtarin e KLP-së, Arben Dollapaj. Ndërkohë janë emëruar edhe hetues të rinj në Prokuroritë e rretheve.

Në Lushnje është përcaktuar përkohësisht Arben Dyla, i cili do të drejtojë Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Lushnjë deri më 30 qershor.

Kreshnik Ajazi është emëruar prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Elbasan deri më 25 qershor, ndërsa ish-kryeprokurorja Arta Marku rikthehet për të drejtuar hetuesinë pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë deri më 30 qershor. Për të njëjtën periudhë kohore edhe Violeta Shkurta do të drejtojë Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Fier.

Hetuesja Alma Bramo do të drejtojë Prokurorinë e Durrësit dëri më 28 qershor, ndërsa Rita Gjati do ndjekë zhvillimet në hetuesinë e Kukësit deri më datë 26 po ashtu të muajit qershor.