BREAKING NEWS

Ilaçi i mrekullisë? Dyshimet se pse Trump po reklamon hidroksiklorinën, si vë duart në fytyrë eksperti kur flet presidenti për ilaçin që po e trumpeton me zell të jashtëzakonshëm

Ilaçi i mrekullisë? Dyshimet se pse Trump po reklamon
x

Aktualitet

Mblidhet Komisioni i Ekonomisë, Ahmetaj: Lehtësi procedurash për çregjistrimin e bizneseve, ja çfarë parashikon tjetër buxheti i vitit 2019

Mblidhet Komisioni i Ekonomisë, Ahmetaj: Lehtësi procedurash për

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Ekonomisë dhe Financës, ku fjalën për prezantimin e pr.ligjit për buxhetin e vitit 2019, e ka marrë ministri  i Ekonomisë, Arben Ahmetaj.

Ahmetaj deklaroi se ky buxhet do ti shërbejë një sërë reformash, ku janë parashikuar rritje pagash në shëndetësi dhe arsim, rritje pagash për ushtarakët për policinë e burgjeve dhe diplomacinë.

Sipas ministrit bujqësia do të jetë sektori i parë më i favorizuar dhe më i financuar nga buxheti i vitit 2019.

Një tjetër pikë ku u ndal ministri është edhe lehtësia e procedurave për çregjistrimin e bizneseve.