Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mblidhet Komisioni i Ekonomisë, Ahmetaj: Lehtësi procedurash për çregjistrimin e bizneseve, ja çfarë parashikon tjetër buxheti i vitit 2019

Postuar: 05/11/2018 - 11:22

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Ekonomisë dhe Financës, ku fjalën për prezantimin e pr.ligjit për buxhetin e vitit 2019, e ka marrë ministri  i Ekonomisë, Arben Ahmetaj.

Ahmetaj deklaroi se ky buxhet do ti shërbejë një sërë reformash, ku janë parashikuar rritje pagash në shëndetësi dhe arsim, rritje pagash për ushtarakët për policinë e burgjeve dhe diplomacinë.

Sipas ministrit bujqësia do të jetë sektori i parë më i favorizuar dhe më i financuar nga buxheti i vitit 2019.

Një tjetër pikë ku u ndal ministri është edhe lehtësia e procedurave për çregjistrimin e bizneseve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:43

Lagjet e reja do të projektohen me ndihmën e arkitektëve të huaj. Kështu tha ministrja Elva Margariti, e cila është koordinatore e projektimit të rindërtimit në një lidhje live në “Open”.

Postuar: 05/12/2019 - 23:36

Disa prej anëtarëve të ekipit të kërkim-shpëtimit nga Greqia që erdhën të parët në vendin tonë, p

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekur

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që