BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të forta/ Publikohen fotot dhe emrat e atentatorëve të biznesmenit Dhima. Përdornin uniforma dhe ID të RENEAS dhe lëviznin lirisht në vend

Zbardhen të tjera detaje të forta/ Publikohen fotot dhe emrat e
x

Aktualitet

“Mbylle gojën se do vritesh dhe ti!”, zbardhen detaje nga vrasja e biznesmenit në Himarë, ja çfarë i tha autori pastrueses dhe më pas u largua më këmbë nga vendngjarja

“Mbylle gojën se do vritesh dhe ti!”, zbardhen detaje nga

Të tjera detaje janë zbardhur nga vrasja e 51-vjeçarit, Niko Goro në Himarë. Mësohet se mëngjesin e sotëm autori Kliti Leka zbriti nga makina tip ‘Volksëagen’ të marrë me qira dhe po ndiqte biznesmenin.

Pasi ky i fundit ka dalë nga marketi i motrës së saj, Leka e ka qëlluar disa herë me pistoletë, duke u lënë të vdekur. Në atë moment ka dalë dhe motra jashtë dhe ka parë vëllanë të shtrirë, i cili kishte marrë edhe një plumb në kokë.

Menjëherë jashtë ka dalë edhe pastruesja, e cila i është drejtuar autorit e alarmuar, duke i thënë “Çfarë bëre, i vrave?”. Në këtë moment 53-vjeçari Leka i ka thënë pastrueses: “Mbylle gojën se do vritesh edhe ti”!

Më pas, ai ka lënë mjetin në rrugë dhe ka ikur në këmbë. Momenti i largimit të tij është parë nga kamerat e sigurisë, gjë që ka ndihmuar policinë për arrestimin e autorit.

Më të lexuarat