BREAKING NEWS

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit të Ekspertëve: Duke nisur nga nesër do të...

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit
x

Aktualitet

Mbyllja e afatit të koalicioneve, Artan Hoxha zbulon aleancën që ai krijoi mbrëmjen e djeshme dhe lëshon paralajmërimin tronditës: Derri do plumbin! (FOTO)

Mbyllja e afatit të koalicioneve, Artan Hoxha zbulon aleancën që

Gazetari Artan Hoxha teksa priste që të përfundonte afati i regjistrimit të koalicioneve politike mbrëmjen e djeshme ka barë një reagim ironik në rrjetet sociale.

Hoxha shkruan në rrjetet sociale se dhe ai po negocionte me mikun e tij Nikun nga Sheleguri për një aleancë mes Skraparit dhe Leskovikut për mbrojtjen e kaprojve, lepuje e thëllëzave.

Me ironi Hoxha shkruan se ai këmbëngul që derrit i duhet futur plumbi.

“Meqe sot ne oren 12:00 te nates, mbyllet afati per berjen e koalicioneve, po perfitoj nga rasti, te negocioj me Nikun ne Shelegur, per nje aleance te perbashket mes Skraparit dhe Leskovikut, ne mbrojtje te kaprojve, lepujve, thellezave etj.

Negociatat kane ngecur ne lidhje me fatin e derrave te eger dhe deri tani kemi djegur nje barre dru, pa gjetur gjuhen e perbashket

Une kembengul se derri do plumb.

Ndersa Niku nuk heq dore nga fakti, qe plumbi te jete me patjeter plumb belçiku

Dru te thata per zjarr kemi, pasterma viçi dhe keci kemi, raki po e po...

Keq puna, nuk dihet si u shkon fati negociatave...

Nderkohe ne pyll, gjuetaret pa leje, vazhdojne te bejne kerdine, duke masakruar sorkadhet, lepujt, thellezat, me prozhektore dhe me imitues...”, shkruan Hoxha.

Mbyllja e afatit të koalicioneve, Artan Hoxha zbulon aleancën që