BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Aktualitet

Mbyllja e shkollës “Mehmet Akif”, njihuni me vendimin që mori gjykata administrative

Mbyllja e shkollës “Mehmet Akif”, njihuni me vendimin që

Eshtë shtyrë seanca në gjykatën administrative për mbylljen e shkollës “Mehmet Akif”.

Kujtojmë se Kolegjit iu revokua licenca. Qeveria vendosi që të mbyllë pas 26 vitesh aktivitet në vendin tonë, kolegjin turk në Tiranë, “Mehmet Akif Ersoy”.

“Gjykata Administrative e shkallës së parë në kryeqytet vendosi të shtyjë seancën. Për faktin se pala kërkuese kërkoi të ishte i pranishëm si palë e tretë qeveria, Këshilli i Ministrave. Sot ishte paraqitur  si palë e tretë vetëm Ministria e Arsimit. Vendimi është marrë nga këshilli i Ministrave dhe është e domosdoshme pranimi. Në thelb pala kërkuese e kundërshton vendimin e Këshillit të Ministrave. Seanca u vendos të shtyhet në datën shtatë. Nxënësit e Kolegjit ishin të pranishëm që në orët e para të mëngjesit, në momenti që mësuan se seanca do ë shtyhej, ishin të shqetësuar. Por qeveria shqiptare a pretenduar se ka kryer shkelje ligjore a i përket ndryshimit të vendndodhjes”, tha gazetarja Lala.

Sa i përket pretendimeve të palës kërkuese, gazetarja Lala tha se thekson jo vetëm cënohet rëndë interesi i nxënësve sepse u mohohet e drejta për t’u shkolluar , por edhe se fondacioni “Gylistan” po u shkaktohet një dëm i madh financiar.