BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Aktualitet

Mbyllje që në orën 18:00? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve, ja masat që pritet të merren

Mbyllje që në orën 18:00? Mblidhet sot Komiteti Teknik i

Sot pritet të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve për të venmdosur për masat që do të merren në lidhje me situatën e pandemisë së COVID-19 në vendin tonë.

Masat kufizuese dy javore që u lajmëruan në datë 10 shkurt dhe hynë në fuqi me datë 11, skadojnë sot, ndaj pritet që Komiteti të mblidhet dhe t’i propozojë Qeverisë shtrëngimin e masave.

Paraprakisht, nga burime jozyrtare për mediat është thënë se sot Komiteti do të vendosë për kufizimin e lëvizjes nga ora 18.00 e mbrëmjes deri në 06.00 të mëngjesit. Gjithashtu, pritet që të ketë dhe një lajmërim edhe për fundjavën.