BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Aktualitet

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa

Në studion e emisionit “Open” në News24 gjatë bisedës në lidhje me çështjen e ish-agjentit të FBI-së McGonigal, gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se kryeministri Rama nuk rrezikohet nga drejtësia e SHBA.

Nga ana tjetër gazetari Besar Likometa deklaroi se ajo që i bën përshtypje në këtë rast është se si një grup zyrtarësh shqiptarë janë bërë “matufë” nga McGonigal, i cili sipas tij i ka përdorur të gjithë personat për interesat e tij financiare duke i gënjyer.

Likometa:

Ajo që të bën përshtypje në këtë rast është se një grup politikanësh janë bërë matufë nga ky njeri që ka qenë gati të gënjente këdo që ishte gati t’i jepte para. Kjo të jep një ide të qartë për McGonigal. Pyetja është se çfarë shtyn zyrtarët shqiptarë të përfshihen në raste të tilla. Tani që flasim ne ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA. Nuk është e vështirë të kuptosh se si një gazetë në Amerikë interesohet për narrativat që shtyn opozita shqiptare.