BREAKING NEWS

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen disa akse rrugore duke filluar nga ora 08:00, ja si do kryhet qarkullimi (Harta)

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x

Aktualitet

“McGonigal” në SPAK? Ish-prokurori: Letërporosia nga SHBA është dërguar

“McGonigal” në SPAK? Ish-prokurori: Letërporosia nga SHBA

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda Besnik Muçi, i ftuar në emisionin “Revieë”,  në Euroneës albania u shpreh se është i sigurt që SHBA ka dërguar një letërporosi në SPAk për çështjen McGonigal.

Sipas ish-prokurorit SPAK duhet ta ketë nisur patjetër një hetim për këtë çështje pasi nga SHBA ka arhdur një dokument zyrtar ku konfirmohen fakte penale të realizuara  në  Shqipëri.


“Akuza e jurisë së madhe të shtetit të Kolumbias. Pra kemi një dokument zyrtar të autoritetit zyrtar të autoritetit gjyqësor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 Në këtë dokument zyrtar konfirmohet fakti, apo ka fakte penale të kryera në territorin e Shqipërisë të cilat cenojnë interesin e shtetit shqiptar. në këtë moment, në gjykimin tim, prokuroria, SPAK duhet të kishte regjistruar procedimin penal.

Unë jam i sigurt që prokuroria e ka regjistruar procedimin penal. Jam i sigurt që Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë dërguar një letërporosi. Në gjykimin tim profesional është e pamundur të mos ketë filluar hetimi”,-tha për Euronews Albania ish-prokurori i krimeve të rënda Besnik Muçi.