Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Me blinda dhe snajpera/ FNSH e RENEA rrethon Niklën në Krujë, kush është i forti që u arrestua

Postuar: 12/09/2018 - 09:03

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm forcat speciale, FNSH, RENEA, shoqëruar nga mjete të blinduara,  kanë rrethuar fshatin Nikël të Krujës duke kryer kontrolle të befasishme në banesat e një grupi personash të cilët janë njohur si grupi i Niklës.

Mësohet se mes banesave të rrethuara dhe kontrolluara janë ato të fisit të njohur në këtë zonë Haka. Vilat e Flamur Hakës i njohur me nofkën Tuku, Marenglen Hakës, Durim dhe Valter Bamit, Ylli Cangut etj. Janë mbi 20 mjetë të forcave speciale në aksion, autoblinda dhe furgona të FNSH dhe RENEA. Në pikat kyçe janë vendosur snajpera për të parandaluar ndonjë rezistencë me armë nga personat që po kontrollohen.

Aksioni është në vazhdim e sipër, nuk dihet ende nëse kanë sekuestruar armë, mjete të blinduara dhe sa persona. Nga informacioni paraprak,deri tani kanë shoqëruar në mjet të blinduar Tukun, që njihet si më kryesori i Niklës. Nuk dihet ende cili është motivi i aksionit saktësisht. Por zona e Niklës njihet si një ndër zonat më të nxehta në Shqipëri ku kanë ndodhur një numër i madh ngjarjesh në të kaluarën, dhe grupi i Niklës është nga më të njohurit në vend.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 10:37

Kërcënime me vdekje, dhunë e vazhdueshme, edhe në sy të tre fëmijëve, kjo ka ndodhur në një familje shqiptare në Romë dhe ka për autor burrin e shtëpisë, një shqiptar 47 vjeçar, i cili tashmë është vënë në pranga.

Postuar: 25/09/2018 - 10:25

Policia e Vlorës ka arritur të kapë pak minuta pas ngjarjes dy nga autorët e grabitjes së furgoni

Postuar: 25/09/2018 - 10:19

Deputetja e PD, njëherësh kryetarja e Komisionit te Edukimit Albana Vokshi ka publikuar një video

Postuar: 25/09/2018 - 10:01

Që në nisje të pretencës së parashikuar për tu mbajtur mëngjesin e sotëm për çështjen ‘Shul

Postuar: 25/09/2018 - 09:55

Një 41-vjeçar nga Elbasani u arrestua pasi tentoi të vrasë me thikë shtetasin R.L.,  29 vjeç

Postuar: 25/09/2018 - 09:51

Ka nisur nën masa të rrepta sigurie, seanca për të dhënë pretencën në Krimet e Rënda.