Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Më goditën me shkopinj druri dhe mu përhap gjaku në fytyrë", Artan Hoxha rrëfen dhunën nga Policia greke

Postuar: 12/11/2018 - 23:19

 Gazetari Artan Hoxha, të hënën, rrëfeu një histori të dhimbshme në lidhje me të kaluarën e tij si emigrant në Greqi. Hoxha u shpreh në emisionin ‘Opinion’ se kur e kishte kapur policia greke nuk mund të flitej për të drejta të njeriut, por për një dhunë barbare, larg një vendi të civilizuar.

Gazetari tregoi se pasi na darguan në një postë policie, ata nuk përdornin shkopinj gome, por druri. Ai tha se kishte parë njerëz që iu ishin thyer duart dhe shumë të tjerë që kishin fraktura në trup nga dhuna e policisë greke.

Hoxha: Mua më goditën nga fytyra dhe për faktin që mu përhap gjaku në fytyrë, dukesha shumë i dëmtuar dhe ajo më ndihmoi sepse i shpëtova drurit tjetër. Kemi qëndruar në bodrumet e stacionit policor, deri në momentin sa u bë numri i duhur për t’u nisur drejt Shqipërisë.   

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 14:24

Ish-zëvendës  ministri i arsimit Taulant Muka ka shprehur mbështetjen e tij për protestën e studentëve që në ditët e para të nisjes së saj.

Postuar: 11/12/2018 - 14:22

Të ftuar mbrëmë në emisionin "opinion" ishin pedagogë dhe studentë të shumtë, njëri nga

Postuar: 11/12/2018 - 14:14

Tifozat Kuq e Zi organizata më e dha e tifozërisë shqiptare, një prej mbështetësve të zjarrtë të

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Teksa Tirana është paralizuar sot nga protesta e studentëve, në Shkozë situata është krejt ndrysh

Postuar: 11/12/2018 - 13:51

“Jam i gatshëm të takohem ku të doni. Madje edhe te Blendi Fevziu”.

Postuar: 11/12/2018 - 13:28

Policia e Divjakës ja arrestur një shtetas pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij.

Postuar: 11/12/2018 - 13:19

Përplasje virtuale mes Ilir Babaramos e Rudina Xhungës.