BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Aktualitet

Me "miell” të cilësisë së lartë në mjet dhe pasaporta suedeze, kapet çifti shqiptar në Itali (VIDEO)

Me "miell” të cilësisë së lartë në mjet

Një çift shqiptar është arrestuar në Itali, teksa po ktheheshin me makinë nga Suedia. Gjatë një kontrolli nga policia, brenda mjetit të tyre u gjend një kokaine me vlerë 5 milionë euro e cila do hidhej në treg.

Çifti shqiptar që kishin edhe pasaporta të rregullta suedeze, po transportonte sasinë prej 26 kg të kokainës, teksa automjeti i tyre u pikas në një servis pranë San Severos.

Dy personat që udhëtonin në makinë, burrë e grua me origjinë shqiptare dhe me pasaportë suedeze, fillimisht kanë vëzhguar me kujdes zonën, më pas gruaja ka zbritur nga makina për t’u kthyer pas disa minutash, ndërsa burri ka qenë gjithë kohën brenda”, shkruajnë mediat italiane.

Të dyshimtë për qëndrimin e kujdesshëm, hetuesit vendosën të vijojnë me kontrollin dhe në atë moment të dy shqiptarët filluan të shfaqnin shenja nervozizmi.

Për këtë arsye, me mbështetjen e njësisë së qenve, u krye një kontroll i plotë i makinës ku u zbuluan dy funde të dyfishta të kontrolluara nga një sistem hapjeje hidraulike, njëra nën sediljen e shoferit dhe tjetra nën sediljen e pasagjerit, me pako kokaine.

Çifti u dërgua në burgun e Foggias, sepse ata ishin përgjegjës për trafikim dhe posedim të paligjshëm të drogës, e ndërsa pozicioni i tyre po shqyrtohet nga organet e drejtësisë.

Të dy nuk mund të konsiderohen fajtorë derisa të shqiptohet një dënim përfundimtar.