BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Aktualitet

“Më morën nga një lokal peshku dhe...”/ Arrestimi i Dakos, gazetari rrëfen si e mori vesh lajmin para tre ditësh dhe zbulon sa vite mund të dënohet ish-kryebashkiaku i Durrësit

“Më morën nga një lokal peshku dhe...”/ Arrestimi i

Gazetari Bledian Koka ka treguar se e ka dëgjuar lajmin për arrestimin e mundshëm të Vangjush Dakos tre ditë më parë.

Në emisionin “Log.” ai u shpreh se një i njohuri i tij që po qëndronte në një lokal peshku në Durrës e ka marrë në telefon dhe i ka thënë se do të arrestojnë Dakon. Koka tha se me këtë dekonspirim vihet në diskutim serioziteti i organit të akuzës.

“Para tre ditësh më marrin në telefon nga një restorant peshku në Durrës dhe më thanë: “Vëllaçko jam këtu dhe thonë do arrestohet Vangjush Dako”. Kur e marrin vesh unë dhe ti, po Vangjush Dako kur e ka marrë vesh këtë punë?! Ne vëmë në diskutim seriozitetin e organit të akuzës”, deklaroi ai.

Ai tha se Dako sot akuzohet edhe për vrasje të mbetur në tentativë, për shkak të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, dhe në rast se akuzat provohen mund të prodhojnë një dënim deri në 15 vite burg.

“Dako akuzohet sot edhe për vrasje në tentativë. Është një dosje shumë e rëndë që vështirë që Dako t’ia hedhë me pak vite. Shpërdorimi i detyrës ka edhe efektin zinxhir. Nëse ky shpërdorim detyre i ka rrezikuar jetën banorëve, mund të prodhojnë edhe një dënim me 15 vite burg.

Unë mendoj që raste domethënëse të njerëzve që kanë shpërdoruar detyrën në shumë mënyra kanë përfunduar në akuza minore. Saimir Tahirin e akuzuan për shpërdorim detyre ndërkohë që ai është një bashkë arkitektët e kanabizimit në Shqipëri. Sot Vangjush Dako shtohet te CV që Rama e prezanton te ndërkombëtarët. Ai e ka marrë përsipër autorësinë e bërjes së Reformës në Drejtësi dhe bërjen e saj”, u shpreh Koka.

Më të lexuarat