BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Aktualitet

Me shpejtësi tej normave të lejuara, shoferët kapen nga radari. Shefi i Rrugores jep informacion: Nën monitorim 24 orë. Kemi një plan masash për të patrulluar pranë shkollave!

Me shpejtësi tej normave të lejuara, shoferët kapen nga radari.

Shefi i Policisë Rrugore, Erion Ahmeti tha se në rrugët interurbane kryesore dhe dytësore si edhe bulevarde ku ka pasur raste të mjeteve që lëvizin me shpejtësi tej normave të lejuara po monitorohen me radar 24 orë.

Nga analiza që është bërë nga policia rrugore në mbyllje të sezonit turistik ka rezultuar se shkelja më e shpeshte e drejtuesve të mjetit ka qenë parakalimi i gabuar që a sjellë jo vetëm aksidente por edhe trafik te renduar në shumë akse.

Shkelësit më të mëdhenj të kodit rrugor kanë rezultuar emigrantët. Në nisje të vitit të ri shkollor shefi I komisariatit rrugor Erion Ahmeti tha për ‘Neës 24’ se është hartuar një plan masash për të patrulluar pranë shkollave dhe për të kontrolluar mjetet që janë licencuar për të transportuar nxënës.

Falë masave të marra nga ana e policisë krahasuar me një vit më parë në kryeqytet janë shënuar 30 % më pak aksidente me pasojë vdekjen.