Aktualitet

“Më tha dua të shoh nëse je e virgjër”, zbardhet dëshmia tronditëse e të miturës në Kamëz që pretendon se është përdhunuar nga 22-vjeçari: Më mori në makinë dhe më kërkoi të hiqja rrobat…

“Më tha dua të shoh nëse je e virgjër”, zbardhet

Menjëherë pasi ka folur para Policisë 22-vjeçari, është zbardhur edhe dëshmia që ka dhënë e  të miturës, që pretendon se është përdhunuar nga i riu me origjinë nga Kukësi.

Burime bëjnë me dije se vajza dhe Ardit Domi flisnin prej disa kohësh në rrjetet sociale, ndërsa pasditen e djeshme ai kishte shkuar për ta takuar te shkolla e saj.Pasi kishte hipur në makinë, 22-vjeçari i kishte kërkuar asaj që të zhvishej, pasi donte që ta vërtetonte nëse ishte apo jo e virgjër.

“A. Domin e njoha përmes rrjeteve sociale dhe pasi folëm gati një muaj ai erdhi me makinë dhe më mori në shkollë. Më kishte thënë emrin e mbiemrin dhe që ishte nga Kukësi. Pasi ndaloi makinën më kërkoi të hiqja rrobat, unë kundërshtova por ai më tha se donte të shikonte nëse isha e virgjër apo jo”.

Kallzëuesja është paraqit në polici bashkë me të atin qe siç thekson burimi policor pranë drejtorisë së Tiranës i dyshuari i kërkonte shpesh fotografi nudo.Në një moment komunikimin me të dyshuarin e ka zbuluar i ati i të miturës që ka kërkuar identetin e të dyshuarit por vajza nuk ka treguar.

Në këto rrethana babai i të miturës ka kryer hetime dhe ka zbuluar se kush ishte personi dhe më pas ka shkuar ne polici.

Njoftimi i policisë për ngjarjen:

Specialistët për hetimin e krimit  në Komisariatin nr 5, kanë kryer  arrestimin në flagrance të shtetasit, A.D, 22 vjeç, banues ne fshatin Resk, Kukës, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale jashtë dëshirës se saj, me një shtetase të mitur.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur” 

Më të lexuarat