Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për Sali Berishën, Prokuroria kërkon thirrjen e dëshmitarëve përfshirë ish-kryeministrin, Ylli Rakipin...

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për
x

Aktualitet

“Më vunë pistoletën në kokë’/ E morën peng 23-vjeçarin dhe e kërcënuan ‘na jep 250 mijë euro ose…’, zbardhet ngjarja e rëndë në Tiranë. Kush u arrestua (Detajet)

“Më vunë pistoletën në kokë’/ E morën
Forcat e Posaçme "Shqiponja" në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.1 kanë bërë të mundur finalizimin e operacionit të koduar "Lake". Në pranga kanë rënë dy shtetas dhe një tjetër është proceduar në gjendje të lirë.
 
Tiranë
 
Goditet një rast i heqjes së padrejtë të lirisë dhe shtrëngimit me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë.
 
Finalizohet operacioni policor i koduar “Lake”.
 
Vihen në pranga dy shtetas dhe një tjetër procedohet në gjendje të lirë.
 
Forca e Posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.1, në sajë të informacioneve të marra në rrugë operative, zhvilluan operacionin policor të koduar “Lake” si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë për veprat penale “Heqje e padrejtë e lirisë” dhe “Shtrëngimit me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, shtetasit:
 
– A. Xh., 41 vjeç, dhe S. M., 42 vjeç, banues në Tiranë.
 
Gjithashtu u procedua në gjendje të lirë për veprën penale “Moskallëzim krimi”, shtetasi: S. E., 50 vjeç, lindur dhe banues në Strugë/Maqedoni.
 
Këta tre shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin i kanë hequr lirinë shtetasit maqedonas D. V., 23 vjeç dhe nën kërcënimin e armës i kanë kërkuar një shumë prej 250 000 eurosh.
 
Materialet procedurale iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.