Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Media e famshme italiane shokon me postimin racist pas tërmetit për shqiptarët, Ermal Meta nuk ia përton me përgjigjen

Postuar: 22/09/2019 - 22:24

Tërmeti i fortë i ditës së shtunë shkaktoi dhjetra të plagosur e dëme të konsiderueshme materiale në Tiranë e Durrës, por media e famshme italiane ka shokuar mbarë opinionin me një postim racist për këtë fatkeqësi natyrore.

Rolling Stone Italia, revista e famshme e muzikës ka bërë një postim racist në Twitter, duke i quajtur shqiptarët si “të kequshqyer që trondisin gjysmën e shtëpive në Pulia”.

“Tërmeti mbërrin në Itali nga Shqipëria. A është kjo çfarë ndodh kur kufijtë janë të hapur? Kryesisht të kequshqyerit, bëjnë të dridhen shtëpitë në gjysmën e Puglias! ", shkruan Rolling Stone Italia, raporton Newsbomb.al.

Pas këtij postimi ka reaguar themeluesi i “TeamAlbanians” Deni Hoxha, i cili thotë se postimi racist është fshirë nga revista italiane.

Ndërsa këngëtari shqiptar në Itali, Ermal Meta, i quan “humbësa” revistën italiane që bëri postimin racist dhe më pas e fshiu.

“Nga këto anë i quajmë humbësa”, shkruan Meta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 16:53

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në studion e Abc News edhe për kapjen e 670 kilogramëve kokainë që u kapën pak muaj më parë në Brazil, të cilat kishin logon e Kf Elbasanit.

Postuar: 14/12/2019 - 16:36

Specialistët e Interpol Tirana arritën të ekstradonin nga Duesseldorfi në Gjermani, 39 vjeçarin Y

Postuar: 14/12/2019 - 16:22

Sa i përket arrestimeve për shembjen e godinës tek Kavalishenca, gazetarja Klodiana Lala tha se a

Postuar: 14/12/2019 - 16:12

Ky besim dhe kurajo që pashë tek shqiptarët më kujtoi që kjo forcë dhe aftësi për të përballuar v

Postuar: 14/12/2019 - 16:00

Dy persona u vunë në pranga në kushtet e flagrancës sot nga Komisariati i Policisë Nr.

Postuar: 14/12/2019 - 15:42

Aksionit të policisë për arrestimin e të akuzuarve për viktimat e tërmetit në Durrës i kanë shpët

Postuar: 14/12/2019 - 15:35

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg.