BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Aktualitet

'Çmenden' serbët, mbushin rrugët në protestë: Po bëhet "Shqipëria e Madhe"

'Çmenden' serbët, mbushin rrugët në

Disa serbë në shenjë proteste kanë bllokuar pjesën serbe në pikëkalimin kufitar në Merdare mëngjesin e së shtunës.

Protestuesit serbë e kanë bllokuar pjesën serbe në pikëkalimin kufitar në Merdare me kamionë mëngjesin e së shtunës, për shkak të zhvillimeve të fundit në Kosovë.

Sipas mediave serbe, kjo ka ndodhur për shkak të miratimit të ligjit për referendum dhe shpronësim në Serbi, por edhe për shkak të politikës së presidentit serb Aleksandar Vuçiq ndaj Kosovës dhe Metohisë, si dhe zbatimit të marrëveshjeve të Brukselit.

“Shqiptarët po ndërtojnë të ashtuquajturën Shqipëri të Madhe dhe qeveria jonë hesht, ka një javë që janë hequr pikat kufitare ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, ndërsa kufiri i vërtetë është ndërtuar në vendkalimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë qendrore”, deklaroi kryesuesi i protestës, Nemanja Saroviq.

Saroviq është kryesues i lëvizjes politike “Dashuri, Besim dhe Shpresë” në Serbi dhe besohet se anëtarët e kësaj të fundit ishin organizuesit e kësaj proteste.

Ai shtoi se qytetarët në Merdare kanë bllokuar qarkullimin në të dy drejtimet dhe se protestat do të zgjasin derisa Vuçiq të largohet nga pushteti.

Qytetarët e mbledhur në vendkalimin e Merdaresë mbanin pankarta ku shkruhej “Shengeni i vogël = Shqipëria e Madhe”.

Protesta është përcjellë edhe me këngë nacionaliste serbe.

Më të lexuarat