BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Rajoni

‘Çmendet’ moti/ Reshje ‘apokaliptike’, rrugët kthehen në lumenj: Autobusi ‘noton’ në mes të rrugës. Instituti Hidrometeorologjik lëshon paralajmërimin (VIDEO)

‘Çmendet’ moti/ Reshje ‘apokaliptike’,

Reshje të rrëmbyera shiu kanë paralizuar disa pjesë të kryeqytetit të Serbisë, Beograd.Mediet serbe thonë se stuhia u përplas fillimisht me të gjithë furinë e saj në zonën e Zemunit, e më pas, edhe në pjesë të tjera të qytetit.

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale tregojnë rrugë të zhytura krejtësisht në ujë, makina të bllokuara dhe një autobus që noton, ndërsa një pasagjere e tij bën e trembur shenjën e kryqit.

Instituti Hidrometeorologjik Republikan i Serbisë njoftoi se brenda një kohe të shkurtër në kryeqytetin serb do të bien reshje të shumta shiu. “Do të ketë rrebeshe të dendura, , breshër, erëra të forta dhe të stuhishme, me probabilitet më të madh në disa zona të Serbisë”, thuhet në paralajmërimin më të fundit të këtij instituti. Stuhi e rrebeshe shiu parashikon në disa pjesë të Europës juglindore, përfshirë Kosovën, kroacinë, Hungarina e Rumaninë.

Ekspertët paralajmërojnë se shirat e rrëmbyer mund të shkaktojnë përmbytje në zonat e ulëta, duke kërcënuar komunitetet që jetojnë pranë lumenjve e përrenjve. Nuk përjashtohet megjithatë as mundësia e vërshimeve të ujit edhe në zonat urbane, me sisteme kullimi të mbingarkuara.

Më të lexuarat