BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Rama tha se do të shkojë në Komisionin Hetimor për zgjedhjet / Mentor Kikia tregon se çfarë do të ndodhë me kryeministrin

Rama tha se do të shkojë në Komisionin Hetimor për

Gazetari Mentor Kikia, shprehet se pranimi i ftesës nga ana e kryeministrit Rama për të shkuar te Komisioni Hetimor është një shenjë e rikthimit të politikës në shinat e normalitet.

“Qëndrimi i Ramës është në vijim të asaj qasje të re që ka deklaruar, që do të jetë një qasje bashkëpunuese. Ajo që deklaroi ishte që ata thjesht do të dëgjojnë, do mbajnë shënime pretendimet dhe më pas do diskutojnë. Në fakt kjo është ajo që duhet bërë, pasi ishim mësuar me një retorikë politike ku mazhoranca dhe opozita pa dëgjuar fare pretendimet dhe opinionet e palës tjetër automatikisht nxitonte t’I hidhte poshtë sepse palët nuk kishin asnjë lloj fryme bashkëpunimi. E quaj një lloj oguri të mirë. Shkuarja e Kryeministrit është sërish një shenjë e rikthimit të politikës në shinat e normalitetit. Pasi nëse ngrihet një komision parlamentar me miratimin e të dyja palëve dhe ky komision thërret Kryeministrin të japë shpjegime, të pranojë kërkesën dhe ftesën të Komisionit hetimor është gjëja më e paktë që duhet të bëjë një Kryeministër në respekt të ligjeve të vendit që drejton”, tha ai për Ora News.

Ai tha se paraqitja e Ramës para Komisionit është detyrë, por megjithatë ai do të hedh poshtë çdo gjë që i thuhet.

“Por të mësuar vetëm me një  dhunë verbale që është përcjellë në mënyrë sistematike nga aktualitetit politik, sërish kjo duket një gjë që ‘kërcet’ disi. Shkuarja e Ramës është detyrë, por kjo nuk do të thotë se ai do të pranojë çështjen që do hetojë  Komisioni. Ai do të shkojë dhe do të hedh poshtë çdo gjë çdo i thuhet. Pranimi i ftesës së Komisionit Parlamentar është një shenje e uljes së toneve të bërit politikë”, tha Kikia.