Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merret në pyetje pronari i makinës së prokurorit Ndoja, çfarë tha biznesmeni durrsak para Krimeve të Rënda

Postuar: 08/11/2019 - 12:36

Makina me të cilën po udhëtonte prokurori Arjan Ndoja në momentin që iu bë atentatin rezulton të mos jetë në pronësi të tij. Fillimisht u përfol se ishte në pronësi të bashkëshortes së tij, por më pas u vërtetua se ajo i përkiste biznesmenit Fadil Çalliku nga Xhafzotaj i Durrësit.

Krimet e Rënda kanë marrë në pyetje Fadil Çallikun, i cili ka dhënë shpjegime lidhur me rrethanat dhe arsyet se pse ja kishte lënë në përdorim, makinën prokurorit Ndoja.

Çalliku ka treguar se kishte njohje me Ndojën dhe Muharremin. Madje, sipas burimeve të Prokurorisë, ky automjet përdorej edhe nga bashkëshortja e prokurorit Ndoja.

Sipas kërkimeve, rezulton se personi në fjalë, është pronar i një kompanie taksish në qytetin e Durrësit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:22

Ditën e nesërme priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Durrës dhe Vlorë.Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në bregdetin ju

Postuar: 13/11/2019 - 23:11

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Real Story” tregoi anët pozitive dhe ne

Postuar: 13/11/2019 - 23:03

22 patenta janë pezulluar brenda dy orëve ditën e sotme, të të rinvje që bëjnë gara në aksin Sauk

Postuar: 13/11/2019 - 22:39

Klodiana Lala ka komentuar përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.Lala tha në “Re

Postuar: 13/11/2019 - 22:12

Diplomati Neritan Ceka ka mbështetur idenë e Shengenit Ballkanik

Postuar: 13/11/2019 - 22:01

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar në emisionin “Real Story” debatin mes institucio

Postuar: 13/11/2019 - 21:34

11-vjeçari Alvin Berisha iu bashkua familjes vetëm pak ditë më parë.