BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Aktualitet

Merret vendimi për shqiptarin që plagosi bashkëatdhetarit, zbardhet shkaku (Detaje)

Merret vendimi për shqiptarin që plagosi bashkëatdhetarit,

Një 25-vjeçar shqiptar, me precedentë të mëparshëm penalë, u arrestua në Spanjë me akuzën se ka tentuar të vrasë një 18-vjeçar po shqiptar, më 9 tetor 2022 në Carmignano.

Shqiptari, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, menjëherë pas ngjarjes ishte strehuar në shtëpinë e miqve që ndodhej në El Vendrell, një vend afër Barcelonës.

Goditja me thikë që rrezikoi t'i kushtonte jetën 18-vjeçarit ndodhi pasditen e vonë të 9 tetorit në kopshtin e via Bicchi, pranë qendrës së Carmignano. 18-vjeçari ka arritur të tërhiqet zvarrë në një shtëpi aty pranë dhe ka kërkuar ndihmë. Më pas ai është operuar dhe është shpallur jashtë rrezikut për jetën.

Shkaku i sulmit nuk dihet ende, por dyshohet se përplasja mes tyre ka ndodhur për shkak të një vajze. Dyshohet se shkak është bërë 19-vjeçarja që kishte një lidhje romantike me viktimën e sulmit.