BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Aktualitet

Merret vendimi shumë i rëndësishëm për të burgosurit

Merret vendimi shumë i rëndësishëm për të

Ministria e Drejtësisë, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve dhe bizneset fason kanë nënshkruar  një marrëveshje të rëndësishme. Mësohet se Të burgosurit do të punojnë në fasoneri.

Qëllimi i këtij vendimi është për të rritur kapacitetet profesionale dhe lehtësimin e rehabilitimit dhe riintegrimit të të dënuarve.

Puna do të zhvillohet në ambientet e burgu.