Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mes luksit dhe grabitjeve, zbulohen bëmat e “Doktor K”. Si i bënte të binin në dashuri dhe më pas ti grabiste 'viktimat' e tij

Postuar: 19/05/2019 - 10:49

Mediat italiane i rikthehen sërish arrestimit të një shqiptari i njohur si Doktor K, emri i vërtetë i të cilit është Klodian Nikolli, 27 vjeç. I riu me fytyrën e një djali të mirë ishte arrestuar edhe në muajin shkurt, ku ishte vendosur nën arrest shtëpiak, por që ishte arratisur.

27-vjeçari shqiptar, Klodian Nikolli, apo i njohur ndryshe me nofkën 'Doktor K', ka bërë bujë të madhe në mediat italine për shkak të skemës që ai përdorte për të grabitur banesat. Edhe pse duket në pamje të parë ai duket një 'djali i mirë' nuk rezulton kështu në realitet.

I riu në shkurt të këtij viti ishte lënë në arrest shtëpie, por pavarësisht kësaj ai kishte thyer urdhërin e gjykatës duke u larguar nga banesa. Ndërsa me 8 maj autoritete e kishin pikasur teksa lëvizte me një makinë luksoze dhe më pas arratia për të mbaroi. Sipas mediave italiane historia e shqiptarit ngjanë me atë të Lupine lll. Në fakt Nikolli kishte ndërtuar një identitet krej ndryshe nga ai që zbuloi policia italiane. Ai dukej si një djalë i shkolluar dhë si punëtor, madje pretendonte se ishte ekonomist në profesion. Gjithashtu ai zotëronte një diplomë false në Ekonomi të marrë në Bocconi dhe për këtë diplomë ai thoshte se e kishte marrë me rezultate të shkëlqyera.

'Viktimat' e tij ai i magjepste me klas dhe elegancë. Veshur mbante orë dhe unaza të shtrenjta. Disa prej studenteve që ai u afrohej, madje binin edhe në dashuri me të dhe me mënyrën se si i bënte gjërat. Ai dinte si tu fitonte zemrat dhe ti bënte për vete. Më pas pasi fitonte besimin e tyre u vidhte shtëpitë. Tek ai asgjë nuk linte të dyshoje se ishte një hajdut banesash. Dhe mënyra në të cilën u arrestua është gjithashtu e veçantë. Në fakt, 27-vjeçari ishte zbuluar nga një patrullë policie, teksa bënte të njëjta lëvizje si në arrestimin e parë të tij në Niguarda, teksa po lëvizte me një Mercedez luksoz. Ishte targa e kësaj makine ajo që çoi edhe në kapjen e tij.

Pasi u pikas nga policia filloi një ndjekje normale. Por shqiptari sapo pa që po ndiqej braktisi makinën e tij në hyrje të Milanos dhe u largua në këmbë. Fatkeqësisht për të arratia e tij nuk zgjati shumë pasi policia arriti ta vinte në pranga. Sapo ai të largohet nga spitali ku po kryen disa vizita, dyert e burgut do të hapen për të.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 18:40

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona të tjerë.

Postuar: 17/09/2019 - 18:26

OSHEE me anë të një njoftimi për mediat shprehet se se në datat 18 dhe 19 shtator 2019 do të ketë

Postuar: 17/09/2019 - 18:07

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë

Postuar: 17/09/2019 - 17:26

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur 6 kandidatët për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 17/09/2019 - 17:14

Operacioni i riatdhesimit, u zhvillua në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Policinë franceze dhe

Postuar: 17/09/2019 - 15:20

Gjykata e Tiranës dëgjoi dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur "Ba

Postuar: 17/09/2019 - 14:39

Data e skadimit e ujit të ambalazhuar në shishe plastike është data kur plastika fillon të prishe