Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Meta do detyrohet të japë dorëheqjen", habit gazetari: Ja kujt do ti bashkohet

Postuar: 21/03/2019 - 21:47

 Gazetari dhe analisti Mentoi Kikia tha në "360 gradë" se Presidenti Ilir Meta mund të detyrohet të japë dorëheqjen dhe ti bashkohet opozitës.

Kikia: Nuk është çudi që edhe Ilir Meta të japë dorëheqjen dhe nuk është çudi kur në këtë gjurulldi ku në Tiranë nuk shikohet kurrkund në horizont një mundësi jo thjesht dialogu. Nëse situata politike do të agravohet më shumë sesa shembja e një shtylle institucionale siç është presidenti unë mendoj që nëse do të shkojë drejt këtij vendimi Meta mund të detyrohet të dorëzojë armët e Presidentit për tiu bashkuar opozitës dhe aksionit opozitar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/06/2019 - 23:20

Gazetari Artan Hoxha, teksa fliste për frikën e përsëritjes së një ’97-te të dytë në Shqipëri, ironizoi deklaratat e analistit Fatos Lubonja, i cili, në daljet e tij publike, ka shprehur qëndrimin se Rama largoh

Postuar: 15/06/2019 - 22:29

Në Elbasan edhe mbrëmjen e së shtunës  përpara drejtorisë së policisë qytetarë dhe mbështetë

Postuar: 15/06/2019 - 19:32

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në qytetin e Korçës, ku zhvilloi takimin elektoral

Postuar: 15/06/2019 - 16:15

Policia Rrugore e Durrësit ka nisur marrjen e masave për sezonin turistik, ndërsa ka apeluar për

Postuar: 15/06/2019 - 16:06

Gazetari Artan Hoxha me anë të një reagimi në Facebook ka reaguar pas sqarimit të ish kryeministr

Postuar: 15/06/2019 - 15:43

Të arsimuara si inxhiniere kimike dhe juriste, Viola Hoxha dhe Valentina Korbi do të kenë menduar