Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Miliarderët e FSHF dhe politikës kanë ftesë me 17 nëntor për tribunën VIP”, Artan Hoxha thumbon keq Armand Dukën nga Elbasani me stadiumin bosh

Postuar: 14/11/2019 - 21:25

Gazetari Artan Hoxha ndodhet në stadiumin “Elbasan Arena” ku edhe po ndjek ndeshjen Shqipëri-Andrra ka thumbuar FSHF.

Me anë të një statusi në Facebook, Hoxha rikujton fjalët e zyrtarit të FSHF-së, i cili në një emision televiziv tha se futbolli nuk ishte për hallexhinjtë, duke justifikuar çmimin e lartë të biletave. 

“Si tha ai inxhinieri i Don Armandos? Futbolli nuk është sport për HALLEXHINJTË?!!! Në Elbasan Arena, ndeshja Shqiperi vs Andora. Sot në stadium janë vetëm HALLEXHINJTË… Miliarderët e FSHF dhe politikës kanë ftesë për në tribunën VIP, në stadiumin e ri me datë 17 nëntor Shqipëri vs France… Kombëtarja kuqezi është e HALLEXHINJVE…O sa mirë me qënë shqiptar,“-shkruan Hoxha. 

Ndeshja e ardhshme e kombëtares do të luhet të dielën kundër Francës, ndeshje e cila do të inagurojë edhe impiantin e ri “Air Stadium Albania’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 09:59

Forcat e Posaçme "Shqiponja" në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.1 kanë bërë të mundur finalizimin e operacionit të koduar "Lake".

Postuar: 07/12/2019 - 09:48

Vienna Insurance Group (VIG)është një kompani e cila ofron një gamë të

Postuar: 07/12/2019 - 09:44

Ditën e djeshme ish-kryeprokurorja Arta Marku i dorëzoi detyrën si Prokuror i Përgjithshëm ish-sh

Postuar: 07/12/2019 - 09:35

Interpol Tirana në bashkëpunim homologët  kanë arritur të arrestojnë dhe të ekstradojnë nga

Postuar: 07/12/2019 - 08:58

Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë në 26 nëntor na la pas fatkeqësisht 51 persona të vdekur

Postuar: 07/12/2019 - 08:39

Një shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar mesnatën që lamë pas në Tiranë.

Postuar: 07/12/2019 - 08:19

Moti edhe ditën e sotme do të karakterizohet nga paqëndrueshmëria.