Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Miliona euro drogë, arrestohen 10 shqiptarë dhe 3 grekë

Postuar: 18/07/2018 - 22:25

Ka qenë një hetim i nisur disa muaj më parë që ka çuar në pranga jo pak, por 10 shqiptarë dhe 3 grekë.

Arrestimet janë bërë gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm në zonën e Patras.

Shqiptarët në bashkëpunim me grekët, kishin ngritur një plantacion të madh me kanabis.

Plantacioni kishte më shumë se 1800 rrënjë kanabis që në treg do të kishin një vlerë prej më shumë se 5 milionë euro.

Sipas policisë greke, grupi ishte bërë gati për të korrur të mbjellat e kanabisit, por janë vënë në pranga.

Droga mësohet se do të kishte si destinacion Greqinë dhe Belgjikën. Ky ishte një grup i strukturuar, me bossin, financuesit dhe punëtorët.

Sipas policisë greke, ky grup ka trafikuar sasi të mëdha droge, kryesisht në Belgjikë, por që më pas shpërndahej nëpër Europë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/08/2018 - 23:14

Një incident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Selman Stermasi”, në ndeshjen Tirana-Kamëz.

Një tifoz me shtetësi ruse është dhunuar keq nga tifozët e skuadrës së Tiranës.

Postuar: 18/08/2018 - 22:46

Policia italiane në Milano ka vënë në pranga një shtetas shqiptar, me akuzën e trafikut të drogës

Postuar: 18/08/2018 - 22:39

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Fushë Krujë- Tiranë.

Postuar: 18/08/2018 - 22:18

Një sherr masiv mes disa personave ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në Sarandë dhe si paso

Postuar: 18/08/2018 - 22:07

Kohën e fundit dukshëm janë shtuar kërkesat për të ndihmuar personat të cilët vuajnë nga sëmundje

Postuar: 18/08/2018 - 21:14

Policia ka arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjeç.

Postuar: 18/08/2018 - 21:02

Ka dështuar të kalojë kufirin me një pasaportë të dyshuar si holandeze, një 50 vjeçar nga Tirana.