BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Rajoni

Ministri i Maqedonisë së Veriut "shuplakë" BE: Hapni dyert për Ballkanin Perëndimor, kemi ndryshuar...

Ministri i Maqedonisë së Veriut "shuplakë" BE: Hapni

Ministri i Ekonomisë i Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi, duke marrë shkas nga konfliktet e brendshme të Ballkanit Perëndimor ka theksuar në forumin e biznesit se është e rëndësishme që e kaluara të lihet pas për shkak se goditjet e brendshme po dëmtojnë tregtinë rajonale. 

“Ka 20 vite që flasim për bashkëpunim rajonal për tërheqje të investimeve të huaja, për kompani që do ti japin më shumë vlerë ekonomisë kombëtare dhe rajonit, por përmes këtyre goditjeve të brendshme nuk kemi vetëm probleme për ekonominë tonë të brendshme por po krijojmë probleme edhe për rajonin.

Maqedonia e Veriut do të ishte e angazhuar për të lehtësuar bashkëpunimin rajonal duke hequr të gjitha barrierat, duke miratuar të gjitha protokollet dhe duke i zbatuar ato, siç i kanë vendosur vendet e BE”, tha Bekteshi.
Ministri ka thumbuar edhe BE-në, teksa thekson se duhet të jetë më e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor për shkak se Maqedonia e Veriut ka ndryshuar edhe emrin për integrimin.

“Sa i takon qëndrimit të BE, mendoj se ata duhet të jenë një derë e hapur, pra duhet ti hapet dera Ballkanit Perëndimor. Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë në procesion e screening, pasi nëse duam të kemi një plan rritje duhet të punojmë bashkë, dhe jo vetëm të shikojmë ekonomitë e brendshme. Ta lëmë pas të kaluarën sepse e kaluara na krijon probleme të shumta.

Na ka ndodhur ne në Maqedoninë e Veriut, kemi ndryshuar edhe emrin vetëm e vetëm për të synuar prosperitetin e vendeve tanë. Mbështesim protokollet e CEFTA dhe iniciativat e BE, por kërkojmë edhe më shumë sepse mendojmë që BE ka potencialin për ti dhënë më shumë vëmendje jo vetëm me fjalë por edhe me vepra Ballkanit Perëndimor”, shton ministri.

Më të lexuarat