BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x
BREAKING NEWS

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë? Manja paralajmëron 'tërmet' në nivele të larta: Do t’i bëjmë publike sapo të kemi…

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë?
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën të bënin sikur...

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e rëndësishëm për maturantët

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për Ballkanin: NATO e shqetësuar për...

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për
x

Aktualitet

Ministrja e Arsimit mbledh rektorët dhe jep lajmin: Plan konkret për përfshirjen e universiteteve në ...

Ministrja e Arsimit mbledh rektorët dhe jep lajmin: Plan konkret për

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi së bashku me Ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe Ministren e shtetit për Rininë dhe Fëmijët Bora Muzhaqi kanë pritur në ambientet e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit rektorët e universiteteve, me të cilët është dakordësuar dhe hartuar një plan pune konkret në kuadër të përfshirjes së universiteteve në planin e riciklimit, ndërgjegjësimit dhe edukimit për mjedisin.

Në një status në rrjetin e saj social, Ministrja Kushi theksoi se përfshirja e studentëve dhe nxënësve në këtë fushatë është shumë të rëndësishme për ruajtjen e mjedisit, si një aset apo e mirë e përbashkët edhe për brezat e ardhshëm, duke zhvilluar gjithnjë e më shumë konceptin e zhvillimit të qëndrueshëm.

Gjatë këtij takimi u diskutuan mënyrat e përfshirjes së institucioneve të arsimit të lartë në planin kombëtar të pastrimit. Në këtë plan shumë të rëndësishëm kombëtar për pastrimin, riciklimin dhe edukimin për Mjedisin do të përfshihet edhe arsimi parauniversitar.

Më të lexuarat